Nasze projekty

Organizujemy wydarzenia kulturalne z wiarą w ich pozytywny wpływ na rozwój zarówno jednostki jak i całego społeczeństwa.

Organizowany przez nas Festiwal Indii ma już swoją ćwierć wieczną tradycję. Kolorowa, niezwykła impreza wyrosła z naszej fascynacji Indiami, kulturą, sztuką i filozofią. Zaczynaliśmy nieśmiało, wraz z ustanowieniem fundacji nasze działania nabrały rozpędu. Obecnie jesteśmy największym Orientalnym happeningiem w Polsce. Z festiwalem Indii odwiedziliśmy również Włochy, Australię, Hong Kong i Brazylię. Zorganizowaliśmy również dwa tournée Festiwalu Indii w Indiach.

Tradycyjnie miejscem festiwalu jest Bałtyckie wybrzeże. Każdego lata gramy około 50 razy, dotykamy serc setek tysięcy ludzi dzieląc się bogactwem Orientu.

Viva Kultura uczestniczy również w największym wydarzeniu muzyczno-kulturalnym odbywającym się w Polsce, jakim jest Festiwal Pol’and’Rock. Z imprezą tą jesteśmy od pierwszej edycji. Organizując Pokojową Wioskę Kryszny stwarzamy na Pol’and’Rock-u kolorowy zakątek, gdzie dzielimy się nieprzemijającymi wartościami, organizujemy pokazy, warsztaty oraz koncerty. Organizujemy tam również wielką akcję kulinarną. Kilkuset naszych wolontariuszy przetwarza dziesiątki ton produktów spożywczych na smaczne, wegetariańskie potrawy. W ciągu 4 dni imprezy, serwujemy ponad 120 tysięcy porcji gorących posiłków

Nasze działania wykraczają również poza granice naszego kraju. Z Festiwalem Indii byliśmy już w Brazylii, Indiach, Australii, Honkongu, Chinach, Mołdawii i Stanach Zjednoczonych.