Festiwal Indii

Najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”, organizujemy 50 niezwykłych imprez w każdym sezonie. Z setkami wolontariuszy i artystów z wielu krajów tworzymy bogatą, różnobarwną imprez prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. W roku 2019 obchodzimy trzydziestolecie tej imprezy.

Festiwal Indii to pięć godzin programu scenicznego, pokazy tańców, jogi, sztuk walki, teatry oraz przeróżne atrakcje w okalających scenę namiotach. Niezwykła współtworzona z publicznością atmosfera pozostaje na w pamięci na zawsze, dlatego też wiele osób odwiedza nas rok po roku. Dla nich i nie tylko każdego roku przygotowujemy nowe atrakcje: nowe widowiska teatralne, nowe tańce i pokazy oraz zaskakujące warsztaty. To wszystko czeka na każdego, kto odwiedzi Festiwal Indii.

Na naszej scenie występują zawodowi artyści, oraz początkujące talenty. Od piętnastu lat współpracujemy z z „Sankhya Dance Creation”- zespołem artystów z Bombaju, pod dyrekcją Vaibhava Arekara. Ich urzekające, występy zaskakują różnorodnością. Sankhya to połączenie tradycji (Bharatnathyam, Kathak) z nowoczesnością. Każdy sezon z Sankhą to nowe doświadczenia, przeżycia i wspomnienia.

Festiwal Indii jest rodzinnym happeningiem gdzie oczywiście nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Na scenie każdego dnia odgrywamy dwa przedstawienia, jedno z nich zwykle skierowane jest do najmłodszej publiczności. Teatr gości też w specjalnym namiocie, gdzie kukiełki i pacynki bawią dzieci nieprzerwanie. Szczególnym wydarzeniem każdej z naszych imprez jest również muzyczno-taneczna zabawa z animatorem wciągająca wszystkie dzieci na scenę. W zabawie tej każde dziecko może poczuć się jak mała gwiazda prawdziwej sceny.

Różnorodność programu pozwala każdemu z naszych gości znaleźć coś dla siebie. Wypożyczalnia strojów indyjskich służy setkami kolorowych “Sari”, henna oraz festiwalowy makijaż nieprzerwanie zdobią kolorami i wzorami. Ciekawość zaspokajana jest w filozoficznych dysputach, ciała rozciągają się w pozycjach jogi, astrolog przybliża prawdy z gwiazd, indyjski bazar pęka w szwach od niespodzianek, zapachów i świecidełek.

Jedną z nie kwestionowanych gwiazd naszej sceny jest Dina Dayal, artysta/wojownik, prezentujący starożytne sztuki walki wywodzące się z Indii. W jego wykonaniu szczególnie atrakcyjny jest pokaz z użyciem “czakry”.

Atmosferę festiwalu poza występami scenicznymi budują również wydarzenia odbywające się okalających scenę namiotach.

W poprzednim sezonie nowością były u nas warsztaty garncarskie, w ramach których każdy mógł wytoczyć swój garnek.
Festiwal Indii to doskonała zabawa dla wszystkich pokoleń.
Na organizowanych corocznie Festiwalach Indii gościmy każdego roku około 60 tysięcy ludzi.

Festiwal Indii jest wspierany przez ambasadę Indii W Polsce, która jest naszym honorowym patronem.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial