Wspólnie niesiemy pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Fundacja Viva Kultura od ponad trzydziestu lat pracuje z wolontariuszami zarówno z Ukrainy jak i Rosji. Trwający obecnie konflikt zbrojny na Ukrainie jest  bolesnym doświadczeniem dla każdej z jego stron oraz osób w jakikolwiek sposób z nim związanych. Ludzkie tragedie dawno nie były tak blisko nas i ta namacalnie doświadczane. 

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy rozpoczęliśmy drugiego dnia tej wojny i kontynuujemy nieprzerwanie każdego dnia. Wiele osób, firm prywatnych i organizacji odpowiedziało na nasz apel o pomoc. Dzięki wsparciu finansowemu, rzeczowemu i osobistemu zaangażowaniu pomogliśmy już ponad tysiącu osobom. Niesiemy pomoc kompleksową. W kilku miejscach Polski wynajęliśmy mieszkania i domy, w których zatrzymują się trafiający do nas uchodźcy. Niektórym z nich pomagamy w rozpoczęciu nowego życia w Polsce, dla innych szukamy tymczasowego lub stałego nowego miejsca zamieszkania. Większość osób, z którymi mamy do czynienia straciło w tej wojnie dorobek całego swojego życia oraz nadzieję na przyszłość.  Przyjmując ich w Polsce, zapewniamy im schronienie, możliwość odpoczynku i dojścia do siebie oraz zaplanowania jakiejś przyszłości. Pomagamy w zdobyciu potrzebnych dokumentów, zdobyciu pracy, mieszkania, ubrania oraz wszelkich niezbędnych rzeczy. Przede wszystkim jednak staramy się rozbudzić w tych ludziach nadzieję.

Z całego świata płynie wsparcie dla naszego działania, w wielu krajach znajdujemy również schronienie dla osób, które trafiły do nas z Ukrainy, niektórzy z nich tymczasowo, inni na stałe trafiają do Polski, Danii, Holandii, Niemiec, Austrii, Irlandii, czy nawet Japonii, lub innych krajów.

Dziękujemy serdecznie instytucjom, firmom i osobom prywatnym wspierającym naszą pracę. To co wspólnie robimy jest bezcenne.

Więcej informacji o naszym działaniu znajdziesz na naszej stronie facebooka